Ochrona przed upadkiem z wysokości – dlaczego jest ważna?

Upadki są jedną z najczęstszych przyczyn poważnych urazów i zgonów wśród pracowników. Wypadki często spowodowane są ich nie uwagą i bezmyślnością, jednak stosując odpowiednie zabezpieczenia można ich uniknąć. Pracodawcy muszą tak przystosować miejsce pracy, aby zapobiegać upadkom, ponieważ to na nich spoczywa ewentualna odpowiedzialność i takie są wymogi.

ochrona przed upadkiemTrzeba zastosować certyfikowane rozwiązania chroniące przed upadkiem. Należy przy tym pamiętać, aby korzystać z usług profesjonalnych firm posiadających odpowiednie uprawnienia i certyfikaty. Na rynku jest mnóstwo firm oferujących zabezpieczenia, sprzęt, systemy asekuracyjne. Część z nich oferuje wątpliwej jakości asortyment, który jest nieodpowiednio dobrany i nieprzystosowany do charakterystycznych warunków obiektu. Mimo że sprzęt taki często posiada certyfikat  to najczęściej nie spełnia on swojego zadania należycie i W momencie wypadku dochodzi do tragedii.

Ochrona przed upadkiem z wysokości powinna być stosowana już od wysokości powyżej jednego metra. Dobrze dobrana skutecznie usprawni prace wykonywane na wysokościach.

Więcej informacji na temat odpowiedniej ochrony przed upadkiem z wysokości znajdziesz tutaj >>.

Podobał Ci się Wpis?

Comments

  1. Justyna says:

    W kwietniu ruszyła szeroko zakrojona kampania społeczna „SZANUJ ŻYCIE” profesjonaliści pracują bezpiecznie na rzecz przeciwdziałania wypadkom w budownictwie. Wzmożone kontrole na budowach przy okazji przyprawiają o ból głowy przedsiębiorców. Warto zawczasu pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach. Strona kampanii: http://bezupadku.pl

Speak Your Mind

*